: : :

Medverkande i utredning : Agnetha Vikenger

Sök kontaktuppgifter till Agnetha Vikenger på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Agnetha Vikenger

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Agnetha Vikenger medverkat i:

Funktionshindersdelegationen (S 1998:B) [Organ inom Regeringskansliet] [ Pågående ] [ Ledamot ]
Funktionshindersdelegationen (S 1998:B)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-03-05
Lokal : Fredsgatan 8. Postadress: Socialdepartementet, 103 33 Stockholm, tel. 08-405 21 25 (Wada)
Medverkande :
Ordförande : Berit Andnor, statsråd, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2006-10-05
Ordförande : Lars Engqvist, statsråd, fr.o.m. 1998-03-05 t.o.m. 2004-09-12
Ordförande : Lena Hallengren, statsråd, fr.o.m. 2018-04-03
Ordförande : Maria Larsson, statsråd, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2014-10-02
Ordförande : Åsa Regnér, statsråd, fr.o.m. 2014-10-02 t.o.m. 2018-03-02
Ledamot : Birgitta Andersson, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2000-06-16
Ledamot : Maria Arnholm, jämställdhets- och bitr. utbildningsminister, t.o.m. 2013-03-31
Ledamot : Anita Axelsson, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2000-06-16
Ledamot : Kathleen Bengtsson-Hayward, förbundsordförande, fr.o.m. 2008-04-09 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Lars Berge-Kleber, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Lars Berge Kleber, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Lars Berge Kleber, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Elizabeth Bergsten Nordström, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Ingalill Bjöörn, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Agneta Bladh, statssekreterare, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2006-10-05
Ledamot : Birgitta Boström, statssekreterare, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2006-10-05
Ledamot : Sara Bryntse, styrelseledamot, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Ingrid Burman, förbundsordförande, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Ingrid Burman, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-09-09
Ledamot : Anne Carlsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2006-03-03 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Anne Carlsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Anne Carlsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2016-06-08
Ledamot : Ingrid Eiken, statssekreterare
Ledamot : Vilhelm Ekensten, vice ordförande, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Jonathan Elebjörk Wahlström, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Dan Ericsson, statssekreterare
Ledamot : Gun Eriksson, statssekreterare, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2006-10-05
Ledamot : Elisabet Falemo, statssekreterare
Ledamot : Jan-Olof Forsén, förbundsordförande, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Jan-Olof Forsén, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-05-14
Ledamot : Ingemar Färm, ordförande, fr.o.m. 2005-09-09 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Jan Grönlund, statssekreterare, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2006-10-05
Ledamot : Christer Hallerby, statssekreterare
Ledamot : Cajsa Helin Hollstrand, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Lillemor Holgersson, styrelseledamot, fr.o.m. 2016-05-14
Ledamot : Lotta Håkansson, ordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Sören Häggroth, statssekreterare, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2006-10-05
Ledamot : Björn Häll Kellerman, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Thomas Jansson, fr.o.m. 2016-09-16 t.o.m. 2018-05-13
Ledamot : Bengt-Erik Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-28 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Bengt-Erik Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Maria Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Maria Johansson, ordförande, fr.o.m. 2015-09-10 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Maria Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2019-02-18
Ledamot : Pia Johansson, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Solveig Johansson Grip, kanslichef, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2007-01-10
Ledamot : Anna-Lena Krook, ordförande, fr.o.m. 2001-06-14
Ledamot : Pelle Kölhed, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Pelle Kölhed, vice ordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Amanda Lindberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : David Lindvall, vice ordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Lars Lööw, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Ragnwi Marcelind, statssekreterare
Ledamot : Agnetha Mbuyamba, vice ordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Mia Modig, ordförande, fr.o.m. 2019-02-19 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Berndt Nilsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Jenny Nilsson, styrelseledamot, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Lennart Nolte, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2007-01-10
Ledamot : Eva Nordin-Olson, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Eva Nordin-Olsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Tiina Nummi-Södergren, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Stig Nyman, ordförande, fr.o.m. 2015-09-15 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Stig Nyman, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Lars Ohly, ordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2018-05-13
Ledamot : Bengt Olsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-12-10 t.o.m. 2015-09-09
Ledamot : Monika Paulin, ordförande, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Inger Ros, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Anki Sandberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Anki Sandberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Anki Sandberg, ordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ledamot : Hanna Sejlitz, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Marie Steen, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-05-14
Ledamot : Jan-Peter Strömgren, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Ulrika Stuart, statssekreterare, fr.o.m. 2013-04-01
Ledamot : Håkan Thomsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Gunilla Thorgren, statssekreterare, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2006-10-05
Ledamot : Eva Uddén Sonnegård, statssekreterare
Ledamot : Ines Uusman, vice ordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2018-05-13
Ledamot : Elisabeth Wallenius, ordförande, fr.o.m. 2018-05-14
Ledamot : Ragnar Veer, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ledamot : Agnetha Vikenger, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-09
Ledamot : Christina Wahrolin, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2000-06-16
Ledamot : Karin Westlund, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-10 t.o.m. 2008-04-08
Ledamot : Anna Karin Wyatt, generalsekreterare, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2016-04-30
Ledamot : Leif Zetterberg, statssekreterare
Ledamot : Anna-Linnéa Åsblom, styrelseledamot, fr.o.m. 2016-05-01
Ledamot : Lena Öhrsvik, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2006-03-02
Ledamot : Bertil Östberg, statssekreterare
Suppleant : Kathleen Bengtsson-Hayward, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2008-04-08
Suppleant : Marie-Jeanette Bergwall, kanslichef, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-06-30
Suppleant : Ingalill Bjöörn, förbundsordförande, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2010-12-31
Suppleant : Anita Blom, S styrelseledamot, fr.o.m. 2001-06-14
Suppleant : Jan-Olof Forsén, v. ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2000-06-16
Suppleant : Zygmunt Gruszka, styrelseledamot, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2010-12-31
Suppleant : Isabella Hagnell, förbundsmedlem, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2015-12-31
Suppleant : Maria Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2008-04-09 t.o.m. 2010-12-31
Suppleant : Niklas Karlsson, förbundssekreterare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2015-12-31
Suppleant : Åke Karlsson, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2000-06-16
Suppleant : Lars-Berge Kleber, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2010-12-31
Suppleant : Anna-Lena Krook, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2010-12-31
Suppleant : Anders Lindström, generalsekreterare, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2007-01-10
Suppleant : Maria Lundgren, ordförande, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2005-02-03
Suppleant : Inge-Britt Lundin, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1998-06-16
Suppleant : Eva Nordin-Olsson, ordförande, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2007-01-10
Suppleant : Monica Paulin, ordförande, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2002-09-30
Suppleant : Jeanette Mellvig Lind, fr.o.m. 2005-02-04 t.o.m. 2007-01-10
Suppleant : Christina Wahrolin, ordförande, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2007-01-10
Suppleant : Ragnar Veer, förbundsordförande, fr.o.m. 2009-09-25 t.o.m. 2010-12-31
Suppleant : Roger Wallin, kanslichef, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 2000-06-16
Suppleant : Karin Westlund, förbundsordförande, fr.o.m. 2002-10-01
Suppleant : Lars-Åke Wikström, ordförande, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2009-09-24
Suppleant : Marianne Ytterberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2007-01-11 t.o.m. 2010-12-31
Suppleant : Marianne Åkerlund, kanslichef, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2007-01-10
Suppleant : Benny Åsberg, ordförande, fr.o.m. 2001-06-14 t.o.m. 2005-02-28
Ersättare : Madeleine Beermann, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare för Mbuyamba : Kathleen Bengtsson-Hayward, förbundsordförande, fr.o.m. 2013-02-12 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare : Lars Berge-Kleber, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Marina Carlsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Laith Foad Fathulla, ordförande, fr.o.m. 2017-02-20
Ersättare : Laith Foad Fathulla, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Jan-Olof Forsén, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Jan-Olof Forsén, styrelseledamot, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Jan-Olof Forsén, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2018-05-13
Ersättare : Anders Gustafson, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Åsa Henningsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Kerstin Hübinette, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare för Berge-Kleber : Bengt-Erik Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Bjöörn : Karin Jonsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare : Mattias Lundekvam, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Maria Lundqvist-Brömster, ordförande, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Marie Stéen, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2018-05-13
Ersättare för Burman : Meta Wiborg, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Carlsson : Elisabeth Wallenius, förbundsordförande, fr.o.m. 2010-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Forsén : Zygmunt Gruszka, styrelseledamot, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Johansson : Pelle Kölhed, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Mbuyamba : Tiina Nummi-Södergren, styrelseledamot, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-02-11
Ersättare för Nilsson : Erika Sohlberg, ordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Nordin-Olson : Anki Sandberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Strömgren : Pontus Degsell, vice ordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare för Veer : Ulf Grape, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-03-15 t.o.m. 2013-12-31
Ersättare : Gunnar Alván, professor emeritus, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Camilla Franzén-Nordström, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Ulf Grape, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Lena Huss, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Thomas Jansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Thomas Jansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2016-09-15
Ersättare : Lise Lidbäck, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Lise Lidbäck, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : David Lindvall, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-02-19
Ersättare : Anne Lönnemark, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Mia Modig, t.f. generalsekreterare, fr.o.m. 2016-05-01 t.o.m. 2017-02-19
Ersättare : Annika Nyström Karlsson, kanslichef, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Sofia Olsson, ordförande, fr.o.m. 2017-02-20
Ersättare : Maria Persdotter, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Birgitta Rhenby, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Inger Ros, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Maritha Sedvallson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Tea Sköld, styrelseledamot, fr.o.m. 2014-02-28 t.o.m. 2014-06-09
Ersättare : Håkan Thomsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-02-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Börje Vestlund, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Meta Wiborgh, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-12-18 t.o.m. 2015-12-31
Ersättare : Meta Wiborgh, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2017-12-31
Ersättare : Mats Åkesson, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-02-05 t.o.m. 2019-12-31
Ersättare : Anna-Linnea Åsblom, styrelseledamot, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2016-04-30
Sekretariat : Michael Blom, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-08-31 t.o.m. 2011-08-14
Sekretariat : Anna Gralberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-02-01
Sekretariat : Josefine Gustafsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-08-31
Sekretariat : Kerstin Jansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2007-09-30
Sekretariat : Karin Juhlén, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2013-01-13
Sekretariat : Emelie Lindahl, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-08-15 t.o.m. 2012-01-31
Sekretariat : Emelie Lindahl, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-01-14 t.o.m. 2015-09-01
Sekretariat : Eva Lisskar-Dahlgren, kansliråd, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2007-01-31
Sekretariat : Jenny Wada, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-09-02 t.o.m. 2016-08-30
Sekretariat : Josefine Gustafsson, fr.o.m. 2016-08-31 t.o.m. 2018-03-31
Sekretariat : Therese Hellman, fr.o.m. 2018-04-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekretariat : Janna Törneman, fr.o.m. 2019-01-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman