: : :

Medverkande i utredning : Adam Szoppe

Sök kontaktuppgifter till Adam Szoppe på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Adam Szoppe

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Adam Szoppe medverkat i:

Rådet för romska frågor (Ju 2003:B) [ Avslutad 2006 ] [ Ledamot ]
Rådet för romska frågor (Ju 2003:B)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-01-23
Medverkande :
Ordförande : Mona Sahlin, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-10-31
Ordförande : Jens Orback, fr.o.m. 2004-11-01 t.o.m. 2006-10-07
Ledamot : Kemal Berisa, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Anneli Aronsen, fr.o.m. 2005-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Nuri Selim, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Angelica Björedahl, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Hans Caldaras, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Einar Critén, fr.o.m. 2005-03-11
Personlig ersättare : Jeanette Ohlsson, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Lars Demetri, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Angelika Dimiter-Taikon, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Jura Drivhall, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2004-12-31
Personlig ersättare : Marion Wydow, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Rebecca Eklund, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-05-31
Ledamot : Theresa Eriksson, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Dimitri Florin, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Personlig ersättare : Erland Kaldaras, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2003-02-18
Personlig ersättare : Tuula Schwarz, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Rosita Grönfors, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Larissa Grönstrand, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2003-02-18
Personlig ersättare : Diana Nyman, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2003-02-18
Ledamot : Baki Hasan, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Caban Gudaj, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Sonny Jenfjord, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Stig Fredriksson, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Erland Kaldaras Nicolizsson, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Benny Karlsson, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-03-10
Ledamot : Stefano Kuzhicov, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Personlig ersättare : Greger Lärlund, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Domino Kai, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Personlig ersättare : Orvo Grönfors, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Gregor Lärlund, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Sima Millon, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Soraya Post, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Kari Palmroth, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Katja Blomerus, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Sorya Post, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Birger Rosengren, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Jan Ottosson, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Jasmine Rosengren, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Jessika Björedal, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Allan Schwartz, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Taisto Borg, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2004-12-31
Personlig ersättare : Tuula Schwartz, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-02-18
Ledamot : Tuula Schwartz, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Adam Szoppe, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Antonio Mutto, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Nadja (avliden) Taikon, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Fred Taikon, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Marion Wydow, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Personlig ersättare : Jura Drivhall, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2003-02-18
Personlig ersättare : Marion Wydow, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2004-06-30
Ledamot : Gunnar Hermansson, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-06-30
Ledamot : Arjun Bakshi, fr.o.m. 2004-09-09 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Klara Grundberg, fr.o.m. 2004-07-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Gigi Isacsson, fr.o.m. 2004-04-07 t.o.m. 2004-09-08
Ledamot : Seija Ketola, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Katri Linna, fr.o.m. 2005-09-20
Ledamot : Lars Lindgren, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2005-09-19
Ledamot : Qaisar Mahmood, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-04-06
Ledamot : Anna Odebäck, fr.o.m. 2004-04-07 t.o.m. 2005-06-30
Ledamot : Raouf Ressaissi, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Jorge Rivera, fr.o.m. 2005-09-20
Ledamot : Joakim von Schéele, fr.o.m. 2004-04-07 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Cissi Storck, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-06-30
Ledamot : Iréne Fredriksson, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-06-30
Ledamot : Charlotta Wickman, fr.o.m. 2004-07-01 t.o.m. 2006-12-31
Sekreterare : Klara Grundberg, fr.o.m. 2004-07-01 t.o.m. 2006-12-31
Sekreterare : Anna Odebäck, fr.o.m. 2004-04-07 t.o.m. 2004-06-30
Sekreterare : Cissi Storck, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-04-06
Bitr. sekreterare : Iréne Fredriksson, fr.o.m. 2003-01-23 t.o.m. 2004-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman