Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Åke Boalt

Sök kontaktuppgifter till Åke Boalt på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Åke Boalt

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Åke Boalt medverkat i:

Kommunala utjämningsutredningen (Fi 1995:16) [ Avslutad 1998 ] [ Sekreterare ]
Kommunala utjämningsutredningen (Fi 1995:16)
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1995-08-17
Direktiv för se dir. 1995:118 och dir. 1997:32.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:93 Hantering av fel i utjämnings- systemet för kommuner och landsting - delbetänkande Kommittén beräknas avsluta sitt arbete 1998.
Medverkande :
Ordförande : Lars Eric Ericsson, landshövding, fr.o.m. 1995-10-01
Ledamot : Marita Aronsson, f.d. kommunalråd /f, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Kjell Ericsson, led. av riksdagen /c, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Ulla Britt Hagström, kommun och lands-, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Tommy Hamberg, oppositionsråd /v, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Kjell Höglin, kommunalråd /s, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Carl Johan Korsås, statssekreterare /s, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Elaine Kristensson, landstingsråd /s, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Erik Langby, kommunalråd /m, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Ingrid Lennerwald, landstingsråd /s, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Kjell Nordström, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Roy Ottosson, led. av riksdagen /mp, fr.o.m. 1995-10-24
Ledamot : Kerstin Wallin, kommunalråd /s, fr.o.m. 1995-10-24
Sakkunnig : Sven Hegelund, chefsekonom, fr.o.m. 1995-11-01
Sakkunnig : Clas Olsson, sektionschef, fr.o.m. 1995-11-10
Sakkunnig : Agneta Rönn-Diczfalusy, departementsråd, fr.o.m. 1995-11-01
Expert : Magdalena Brasch, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1997-08-31
Expert : Herman Crispin, ekonom, fr.o.m. 1997-12-15
Expert : Karin Dahlin, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-03-01
Expert : Kjell Ellström, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1996-11-15
Expert : Carl-Gunnar Hanaeus, programchef, fr.o.m. 1995-11-01
Expert : Eva Hjortendal-Hellman, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-12-15 t.o.m. 1998-12-31
Expert : Fredrik Holmström, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-16
Expert : Niclas Johansson, ekonom, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1997-12-14
Expert : Catarina Molin, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1996-11-15
Expert : Nils Mårtensson, ekonom, fr.o.m. 1995-11-01
Expert : Lars Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1997-12-14
Expert : Henrik Tiselius, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-10-01
Expert : Stojan Zavisic, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-10-01
Sekreterare : Åke Boalt, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1998-12-15
Sekreterare : Lennart Tingvall, ekonom, fr.o.m. 1995-11-01
Pontus Johansson, civilekonom, fr.o.m. 1996-01-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman