Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen Översyn av materiel- och logistikförsörjningen till Försvarsmakten (Fö 2015:01)

Offentlig utredning under Försvarsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen Översyn av materiel- och logistikförsörjningen till Försvarsmakten (Fö 2015:01) [ Avslutad 2016 ]

Offentlig utredning under Försvarsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 10 st. ♀ 5 ♂ 5 ) :

Ingemar Wahlberg  []  ( Särskild utredare )
Katja Anell  []  ( Sakkunnig )
Julia Hagberg  []  ( Sakkunnig )
Mårten Levin  []  ( Sakkunnig )
Tommy Åkesson  []  ( Sakkunnig )
Marie Holmberg  []  ( Expert )
Fredrik Robertsson  []  ( Expert )
Robert Ihrfors  []  ( Sekreterare )
Katarina Johansson  []  ( Sekreterare )
Ellen Rova  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen Översyn av materiel- och logistikförsörjningen till Försvarsmakten (Fö 2015:01)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-06-25
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:71
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:88 Logistik för högre försvarsberedskap
Medverkande :
Särskild utredare : Ingemar Wahlberg, fr.o.m. 2015-09-01 t.o.m. 2016-12-16
Sakkunnig : Katja Anell, kansliråd, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-10-02
Sakkunnig : Julia Hagberg, kansliråd, fr.o.m. 2016-10-03 t.o.m. 2016-12-16
Sakkunnig : Mårten Levin, kansliråd, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-12-16
Sakkunnig : Tommy Åkesson, ämnesråd, fr.o.m. 2015-10-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Marie Holmberg, chef ledningsstab, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Fredrik Robertsson, brigadgeneral, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-12-16
Sekreterare : Robert Ihrfors, fr.o.m. 2015-09-21 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Robert Ihrfors, fr.o.m. 2016-06-01 t.o.m. 2016-12-23
Sekreterare : Katarina Johansson, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-12-16
Sekreterare : Ellen Rova, fr.o.m. 2015-11-01 t.o.m. 2016-12-16

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman