Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Partikelhaltsutredningen (Fi 2014:03)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Partikelhaltsutredningen (Fi 2014:03) [ Avslutad 2015 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 13 st. ♀ 5 ♂ 8 ) :

Petter Classon  []  ( Särskild utredare )
Stefan Andersson  []  ( Expert )
Kerstin Blom Bokliden  []  ( Expert )
Ulf Båsjö  []  ( Expert )
Caroline Dickson  []  ( Expert )
Gunnar Eriksson  []  ( Expert )
Marc Gren  []  ( Expert )
Viktor Gunnarsson  []  ( Expert )
Harald Perby  []  ( Expert )
Claes Tingvall  []  ( Expert )
Malin Täppefur  []  ( Expert )
Karin Brandqvist  []  ( Sekreterare )
Lena Nerhagen  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Partikelhaltsutredningen (Fi 2014:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-03-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:32
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:27 Skatt på dubbdäcksanvändning i tätort?
Medverkande :
Särskild utredare : Petter Classon, fr.o.m. 2014-03-06 t.o.m. 2015-03-31
Expert : Stefan Andersson, fr.o.m. 2014-04-01
Expert : Kerstin Blom Bokliden, fr.o.m. 2014-04-01
Expert : Ulf Båsjö, fr.o.m. 2014-04-01
Expert : Caroline Dickson, fr.o.m. 2015-01-14
Expert : Gunnar Eriksson, fr.o.m. 2014-04-01
Expert : Marc Gren, fr.o.m. 2014-04-01
Expert : Viktor Gunnarsson, fr.o.m. 2014-04-01
Expert : Harald Perby, fr.o.m. 2014-04-01 t.o.m. 2015-01-13
Expert : Claes Tingvall, fr.o.m. 2014-04-01
Expert : Malin Täppefur, fr.o.m. 2014-04-01
Sekreterare : Karin Brandqvist, fr.o.m. 2014-05-19 t.o.m. 2015-04-14
Sekreterare : Lena Nerhagen, fr.o.m. 2014-05-01 t.o.m. 2015-03-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman