Hem: Teman: Offentliga utredningar:

AIF-förvaltarutredningen (Fi 2011:10)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

AIF-förvaltarutredningen (Fi 2011:10) [ Avslutad 2012 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 13 st. ♀ 8 ♂ 5 ) :

Ann-Christine Lindeblad  []  ( Särskild utredare )
Martin Axelsson  []  ( Sakkunnig )
Charlotta Erikson  []  ( Sakkunnig )
Catarina Erséus  []  ( Sakkunnig )
Lovisa Hedberg  []  ( Sakkunnig )
Henrik Lennefeldt  []  ( Sakkunnig )
Marie Reinius  []  ( Sakkunnig )
Joakim Schaaf  []  ( Sakkunnig )
Per Strömberg  []  ( Sakkunnig )
Helene Wall  []  ( Sakkunnig )
Sofia Bildstein-Hagberg  []  ( Sekreterare )
Helena Forsaeus  []  ( Sekreterare )
Johan Lycke  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

AIF-förvaltarutredningen (Fi 2011:10)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-09-08
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:77
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:67 Förvaltare av alternativa investeringsfonder
Medverkande :
Särskild utredare : Ann-Christine Lindeblad, fr.o.m. 2011-11-01 t.o.m. 2012-10-06
Sakkunnig : Martin Axelsson, fr.o.m. 2011-11-01
Sakkunnig : Charlotta Erikson, fr.o.m. 2011-11-01
Sakkunnig : Catarina Erséus, fr.o.m. 2011-11-01
Sakkunnig : Lovisa Hedberg, fr.o.m. 2011-11-01
Sakkunnig : Henrik Lennefeldt, fr.o.m. 2011-11-01
Sakkunnig : Marie Reinius, fr.o.m. 2011-11-01
Sakkunnig : Joakim Schaaf, fr.o.m. 2011-11-01
Sakkunnig : Per Strömberg, fr.o.m. 2011-11-01 t.o.m. 2012-02-02
Sakkunnig : Helene Wall, fr.o.m. 2011-11-01
Sekreterare : Sofia Bildstein-Hagberg, fr.o.m. 2011-11-01 t.o.m. 2012-10-06
Sekreterare : Helena Forsaeus, fr.o.m. 2011-09-14 t.o.m. 2012-10-20
Sekreterare : Johan Lycke, fr.o.m. 2011-10-03 t.o.m. 2012-10-06

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman