Hem: Teman: Offentliga utredningar:

ITS-rådet (N 2010:06)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

ITS-rådet (N 2010:06) [ Avslutad 2012 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Medverkande i utredningen ( 27 st. ♀ 14 ♂ 13 ) :

Hans Rode  []  ( Ordförande )
Charlotte Brogren  []  ( Ledamot )
Lars Darin  []  ( Ledamot )
Lars-Bertil Ekman  []  ( Ledamot )
Ingrid Eriksson  []  ( Ledamot )
Lena Erixon  []  ( Ledamot )
Gunilla Glasare  []  ( Ledamot )
Samuel Henningsson  []  ( Ledamot )
Birger Höök  []  ( Ledamot )
Thomas Ivarsson  []  ( Ledamot )
Lars Jernbäcker  []  ( Ledamot )
Caroline Karlsson  []  ( Ledamot )
Christer Karlsson  []  ( Ledamot )
Lena Klasén  []  ( Ledamot )
Anna Knutsson  []  ( Ledamot )
Anders Larsson  []  ( Ledamot )
Jessica Levin  []  ( Ledamot )
Kent Lumsden  []  ( Ledamot )
Mari-Louise Lundgren  []  ( Ledamot )
Göran Marby  []  ( Ledamot )
Caroline Ottosson  []  ( Ledamot )
Lars-Göran Rosengren  []  ( Ledamot )
Anette Scheibe Lorentzi  []  ( Ledamot )
Charlotta Sund  []  ( Ledamot )
Peter Värbrand  []  ( Ledamot )
Ann-Catrine Zetterdahl  []  ( Ledamot )
Catherine Kotake  []  ( Ledamot )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

ITS-rådet (N 2010:06)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-06-10
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:67
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Rapport 2012 Dnr N2012/6309/TE
Medverkande :
Ordförande : Hans Rode, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Charlotte Brogren, generaldirektör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Lars Darin, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-02-08
Ledamot : Lars-Bertil Ekman, trafikdirektör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Ingrid Eriksson, politisk sakkunnig, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2010-12-06
Ledamot : Lena Erixon, stf. generaldirektör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-02-08
Ledamot : Gunilla Glasare, direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-02-08
Ledamot : Samuel Henningsson, verkst. direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Birger Höök, direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Thomas Ivarsson, verkst. direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Lars Jernbäcker, vice president, fr.o.m. 2010-12-07 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Caroline Karlsson, politisk sakkunnig, fr.o.m. 2011-08-22 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Christer Karlsson, verkst. direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Lena Klasén, vice president, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2010-12-06
Ledamot : Anna Knutsson, handläggare, fr.o.m. 2012-02-09 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Catherie Kotake, direktör, fr.o.m. 2012-02-09 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Anders Larsson, direktör, fr.o.m. 2012-02-09 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Jessica Levin, head of business management, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Kent Lumsden, professor, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Mari-Louise Lundgren, strateg, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-02-08
Ledamot : Göran Marby, generaldirektör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Caroline Ottosson, chef, fr.o.m. 2012-02-09 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Lars-Göran Rosengren, vice president, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Anette Scheibe Lorentzi, verkst. direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Charlotta Sund, verkst. direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Peter Värbrand, professor, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Charlotte Wärebom-Schultz, verkst. direktör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Ann-Catrine Zetterdahl, generaldirektör, fr.o.m. 2010-06-10 t.o.m. 2012-12-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman