Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Transportstyrelseutredningen (N 2007:05)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Transportstyrelseutredningen (N 2007:05) [ Avslutad 2008 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 18 st. ♀ 6 ♂ 12 ) :

Staffan Widlert  []  ( Särskild utredare )
Pia Berglund  []  ( Expert )
Ellika Eriksson  []  ( Expert )
Maria Gelin  []  ( Expert )
Jacob Gramenius  []  ( Expert )
Lasse Henricson  []  ( Expert )
Rune Lindberg  []  ( Sekreterare )
Astrid Nensén Uggla  []  ( Expert )
Per Nordström  []  ( Expert )
Charlotte Ottosson  []  ( Expert )
Janeric Reyier  []  ( Expert )
Jan Stålhandske  []  ( Expert )
Per Öhgren  []  ( Expert )
Lars Hellsvik  []  ( Huvudsekreterare )
Bengt Magnusson  []  ( Sekreterare )
Marie Lindström  []  ( Sekreterare )
Stefan Rising  []  ( Sekreterare )
Tommy Spångö  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Transportstyrelseutredningen (N 2007:05)


Beteckning : N 2007:05
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2009-03-11
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-06-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:105, dir. 2008:45 och dir. 2008:140
Lokal : Karlavägen 102, 102 33 STOCKHOLM
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Widlert, Staffan, fr.o.m. 2007-07-19 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Berglund, Pia, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2007-10-14
Expert : Eriksson, Ellika, fr.o.m. 2007-10-15 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Gelin, Maria, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Gramenius, Jacob, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Henricson, Lars, fr.o.m. 2008-06-12 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Lindberg, Rune, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-06-11
Expert : Nensén Uggla, Astrid, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Nordström, Per, fr.o.m. 2007-10-15 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Ottosson, Charlotte, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Reyier, Janeric, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Stålhandske, Jan, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Öhgren, Per, fr.o.m. 2007-07-20 t.o.m. 2008-12-31
Huvudsekreterare : Hellsvik, Lars, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Magnusson, Bengt, fr.o.m. 2007-09-17 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Lindberg, Rune, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Lindström, Marie, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Rising, Stefan, fr.o.m. 2008-10-01 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Spångö, Tommy, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2008-12-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman