Hem: Teman: Offentliga utredningar:

2005 års katastrofkommission (Fi 2007:01)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

2005 års katastrofkommission (Fi 2007:01) [ Avslutad 2007 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 2007:44 Tsunamibanden [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medverkande i utredningen ( 10 st. ♀ 5 ♂ 5 ) :

Johan Hirschfeldt  []  ( Ordförande )
Gunnel Gustafsson  []  ( Ledamot )
Anders Milton  []  ( Ledamot )
Marianne Nivert  []  ( Ledamot )
Bo Pellnäs  []  ( Ledamot )
Peter Seipel  []  ( Expert )
Per Molander  []  ( Huvudsekreterare )
Sara Markstedt  []  ( Sekreterare )
Annika Olofsdotter  []  ( Informationsansvarig )
Solveig Grunéus  []  ( Assistent )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

2005 års katastrofkommission (Fi 2007:01)


Beteckning : Fi 2007:01
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2008-02-29
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-02-08
Direktiv för kommissionen, se dir. 2007:15 och dir. 2007:58
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Hirschfeldt, Johan, fr.o.m. 2007-02-08
Ledamot : Gustafsson, Gunnel, fr.o.m. 2007-02-08
Ledamot : Milton, Anders, fr.o.m. 2007-02-08
Ledamot : Nivert, Marianne, fr.o.m. 2007-02-08
Ledamot : Pellnäs, Bo, fr.o.m. 2007-02-08
Expert : Seipel, Peter, fr.o.m. 2007-02-08
Huvudsekreterare : Molander, Per, fr.o.m. 2007-02-08
Sekreterare : Markstedt, Sara, fr.o.m. 2007-02-12
Informationsansvarig : Olofsdotter, Annika, fr.o.m. 2007-02-08
Assistent : Grunéus, Solveig, fr.o.m. 2007-02-08

Rapporter

SOU 2007:44Tsunamibanden

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman