: : :

Utreda frågan om statligt stöd till politiska partiers kvinnoorganisationer (Ju 2006:L)

Offentlig utredning under Integrations- och jämställdhetsdepartementet (tillsatt av Justitiedepartementet)

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utreda frågan om statligt stöd till politiska partiers kvinnoorganisationer (Ju 2006:L) [ Avslutad 2007 ]

Offentlig utredning under Integrations- och jämställdhetsdepartementet (tillsatt av Justitiedepartementet)

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 2 st. ♀ 2 ♂ 0 ) :

Cajsa Kjellberg  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utreda frågan om statligt stöd till politiska partiers kvinnoorganisationer (Ju 2006:L)
Departement : Integrations- och jämställdhetsdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-09-01
Direktiv för PM Dnr. Ju2006/7238/P
Uppdraget skall redovisas senast den 31 mars 2007.
Medverkande :
Lena Josefsson, konsult, fr.o.m. 2006-09-01 t.o.m. 2007-03-31
Sekreterare : Cajsa Kjellberg, jur.kand., fr.o.m. 2006-10-01 t.o.m. 2007-04-15

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman