Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Organisationskommittén för en myndighet för analys och utvärdering av det internationella utvecklingssamarbetet (UD 2005:04)

Offentlig utredning under Utrikesdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Organisationskommittén för en myndighet för analys och utvärdering av det internationella utvecklingssamarbetet (UD 2005:04) [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Utrikesdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 6 ♂ 5 ) :

Anders Danielsson  []  ( Särskild utredare )
Susanne Ackum  []  ( Expert )
Anna Brandt  []  ( Expert )
Bengt Ekman  []  ( Expert )
Lennarth Hjelmåker  []  ( Expert )
Torgny Holmgren  []  ( Expert )
Eva Lithman  []  ( Expert )
Eva Lönnberg  []  ( Expert )
Håkan Åkesson  []  ( Expert )
Louise Bårdén Münt  []  ( Sekreterare )
Sofia Lidström  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Organisationskommittén för en myndighet för analys och utvärdering av det internationella utvecklingssamarbetet (UD 2005:04)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-07-07
Direktiv för organisationskommittén, se dir. 2005:84
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Anders Danielsson, docent, fr.o.m. 2005-09-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Susanne Ackum, finansråd, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Anna Brandt, departementsråd, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Bengt Ekman, planeringsdirektör, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Lennarth Hjelmåker, ambassadör, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Torgny Holmgren, ämnesråd, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Eva Lithman, avdelningschef, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Eva Lönnberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Håkan Åkesson, ambassadör, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Sekreterare : Louise Bårdén Münt, revisor, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31
Sekreterare : Sofia Lidström, kansliråd, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2005-12-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman