Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2003:10) Vissa taxifrågor

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2003:10) Vissa taxifrågor [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Dir. 2003:106 Vissa taxifrågor

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:102 Ekonomisk brottslighet inom taxinäringen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medverkande i utredningen ( 10 st. ♀ 5 ♂ 5 ) :

Anders Engdahl  []  ( Särskild utredare )
Tomas Eurenius  []  ( Expert )
Klas Gedda  []  ( Expert )
Jessica Gropgård  []  ( Expert )
Peder Liljeqvist  []  ( Expert )
Irene Ludwigsson  []  ( Expert )
Natasa Popovic  []  ( Expert )
Elsy Skoglund  []  ( Expert )
Mikael Ohlsson  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2003:10) Vissa taxifrågor


Beteckning : N 2003:10
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-11
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-09-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:106
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Engdahl, Anders, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-11-11
Expert : Dahlqvist, Anna Lena, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-11-11
Expert : Eurenius, Tomas, fr.o.m. 2003-11-07 t.o.m. 2004-11-11
Expert : Gedda, Klas, fr.o.m. 2003-11-07 t.o.m. 2004-11-11
Expert : Gropgård, Jessica, fr.o.m. 2003-11-07 t.o.m. 2004-03-04
Expert : Liljeqvist, Peder, fr.o.m. 2003-11-07 t.o.m. 2004-11-11
Expert : Ludwigsson, Irene, fr.o.m. 2003-11-07 t.o.m. 2004-11-11
Expert : Popovic, Natasa, fr.o.m. 2004-03-05 t.o.m. 2004-11-11
Expert : Skoglund, Elsy, fr.o.m. 2004-03-05 t.o.m. 2004-11-11
Sekreterare : Ohlsson, Mikael, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-11-11

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman