Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2002:19) om rörlighetsstimulanser

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2002:19) om rörlighetsstimulanser [ Avslutad 2003 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Medverkande i utredningen ( 7 st. ♀ 3 ♂ 4 ) :

Jörgen Andersson  []  ( Särskild utredare )
Peter Linderoth  []  ( Expert )
Per Nyström  []  ( Expert )
Brita Saxton  []  ( Expert )
Maria Wikhall  []  ( Huvudsekreterare )
Thomas Lundberg  []  ( Sekreterare )
Mari Mild  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2002:19) om rörlighetsstimulanser
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-08-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:80
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:37 Geografisk rörlighet för sysselsättning och tillväxt
Medverkande :
Särskild utredare : Jörgen Andersson, fr.o.m. 2002-09-17 t.o.m. 2003-03-31
Expert : Peter Linderoth, fr.o.m. 2002-10-08 t.o.m. 2003-03-31
Expert : Marie Mild, fr.o.m. 2002-11-18 t.o.m. 2003-03-31
Expert : Per Nyström, fr.o.m. 2002-10-08 t.o.m. 2003-03-31
Expert : Brita Saxton, fr.o.m. 2002-10-08 t.o.m. 2003-03-31
Huvudsekreterare : Maria Wikhall, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Thomas Lundberg, fr.o.m. 2002-10-21 t.o.m. 2003-03-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman