Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2002:17) En myndighet för tillsynen över arbetslöshetsförsäkringen

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2002:17) En myndighet för tillsynen över arbetslöshetsförsäkringen [ Avslutad 2003 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 10 st. ♀ 5 ♂ 5 ) :

Bo Jangenäs  []  ( Särskild utredare )
Eivy Häggström  []  ( Expert )
Astrid Nensén Uggla  []  ( Expert )
Jonas Ragell  []  ( Expert )
Johannes Sjögren  []  ( Expert )
Marita Lemonaho  []  ( Huvudsekreterare )
Kjell Björkgren  []  ( Sekreterare )
Hans Forsström  []  ( Sekreterare )
Inga-Stina Lindahl  []  ( Sekreterare )
Kajsa Lundgren  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2002:17) En myndighet för tillsynen över arbetslöshetsförsäkringen
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-08-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:111 och dir. 2003:57
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2002-08-29 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Eivy Häggström, fr.o.m. 2002-09-17 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Astrid Nensén Uggla, fr.o.m. 2002-09-17 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Jonas Ragell, fr.o.m. 2002-09-17 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Johannes Sjögren, fr.o.m. 2002-09-17 t.o.m. 2003-12-31
Huvudsekreterare : Marita Lemonaho, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Kjell Björkgren, fr.o.m. 2003-09-15 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Hans Forsström, fr.o.m. 2003-06-10 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Inga-Stina Lindahl, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Kajsa Lundgren, fr.o.m. 2003-05-07 t.o.m. 2003-12-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman